کاهش هزینه با تلباکس

دلايل كاهش هزينه هاي سازمان در صورت استفاده از TeleBox
گروه مهندسي سپهر به دلايلي كه در ادامه مطرح مي نمايد اعتقاد دارد با توجه به كاهش 35 تا 75 درصدي هزينه ها با استفاده از سيستم TeleBox نه تنها خريد TeleBox هزينه نمي باشد بلكه نوعي سرمايه گذاري كوتاه مدت براي كاهش هزينه هاي سازمان خواهد بود. برآورد هاي اوليه گروه در كاربرد هاي سيستم تلفني در سازمان هاي مختلف حاكي از آن بوده است كه در بازه زماني 6 ماه الي 3 سال در كليه سازمانها كليه هزينه هاي پرداختي ( با كاهش هزينه هاي سازمان ) برگشته و پس از آن نوعي درآمد براي سازمان محسوب خواهد شد.

چرا TeleBox باعث كاهش هزينه ها خواهد شد:

• كاهش هزينه مكالمات تلفني مابين شعب
در صورتي كه سازمان داراي شعب متعددي در شهر، استان، كشور و يا حتي سطح جهان باشد TeleBox مي تواند به جاي استفاده از خطوط مخابراتي جهت مكالمات ما بین شعب، از شبكه خصوصي سازمان و يا شبكه اينترنت به صورت داخلي استفاده نمايد. براين اساس پس از برقراري شبكه IP مابين دفتر مركزي و شعب متعدد سازمان با ابزار هاي گوناگون مي توان اقدام به برقراري اين مكالمات نمود كه در فصل هاي بعدي درباره آن توضيح داده خواهد شد.

به طور مثال اگر سازمان داراي دو شعبه و يا بيشتر در سطح شهر باشد مي تواند با برقراري شبكه IP از طرق مختلف مانند وايرلس، اينترنت، اينترانت ، فیبر نوری و ... نسبت به داخلي و بالتبع آن رايگان نمودن كليه مكالمات اقدام نمايد.
يا براي مثال اگر سازمان داراي شعبه در شهر ديگر و يا حتي كشور ديگري باشد خواهد توانست با استفاده از سيستم جامع TeleBox كليه مكالمات بين شهري و بين المللي خود با مراكز تابعه خود را داخلي نمايد.

• صفر نمودن هزينه مكالمات پرسنل با سازمان و بالعكس
پس از تهيه سيستم جامع TeleBox كليه مديران و پرسنل سازمان (پس از تائيد سازمان و ارائه كدهاي كاربري و رمزهاي عبور امن توسط سازمان به ايشان) مي توانند تلفن داخلي خود را بر روي موبايل خود (در صورت داشتن اينترنت و يا شبكه بر روي موبايل) و يا روي رايانه شخصي خود و يا حتي با استفاده از IPPhone در هر جاي دنيا تنها با شرط داشتن اينترنت استفاده نمايند. كه اين موضوع خود حجم وسيعي از هزينه هاي سازمان را كاهش خواهد داد.

• عدم نياز به پرداخت هزينه هاي بستر سازي
با توجه به آنكه سيستم TeleBox مبتني بر IP مي باشد و جهت برقراري مكالمات و سرويس دهي از شبكه استفاده مي نمايد ديگر نيازي به ايجاد بستر تلفني و كابل كشي تلفني ندارد و هزينه مازاد سازمان در ايجاد بستر تلفني را كاهش خواهد داد.
ضمنا با توجه به اينكه سازمان دائما در حال رشد و يا افزايش پرسنل و يا حتي جا به جايي هاي متعدد مي باشند ديگر نيازي به سيم كشي تلفن مازاد نخواهد بود كافي است از همان شبكه موجود كه به راحتي قابل ارتقا است در جهت افزايش نودهاي تلفني و يا جابه جايي آنها استفاده نمود.

• عدم نياز به پرداخت هزينه هاي سخت افزاري
با توجه به آنكه سيستم TeleBox بسيار ماژولار بوده و از ابزارهاي متعددي جهت برقراري مكالمات تلفني استفاده مي نمايد مي تواند حجم زيادي از هزينه هاي سخت افزاري سازمان را در خريد گوشي تلفن، دستگاه فكس و ... را با جايگزيني آنها با مدل هاي رايگان نرم افزاري خود كاهش دهد.

• عدم نياز به پرداخت هزينه هاي نيروي انساني جهت اپراتوري سيستم
با توجه به آنكه سيستم TeleBox داراي قابليت هاي فوق العاده ايي در زمينه منشي ديجيتال و سيستم پاسخگويي شبانه روزي مي باشد مي تواند حجم زيادي از هزينه هاي سازمان در اپراتوري سيستم تلفن و پاسخ گويي به مخاطبين سازمان كاهش دهد.
از طرف ديگر كاربري آسان سيستم و عدم نياز به سوئيچ هاي حجيم مخابراتي هزينه هاي سازمان را در پرداخت هزينه پشتيباني از سيستم تلفني به شكل فوق العاده اي كاهش خواهد داد.
• كاهش هزينه هاي سازمان در پرداخت هزينه هاي گزاف جلسات مابين مديران و پرسنل
با توجه به آنكه سيستم تلفني TeleBox داراي مركز كنفرانس صوتي بوده مي تواند تا حد زيادي در كاهش هزينه هاي جابه جايي پرسنل و مديران سازمان جهت شركت در جلسات و افزايش بهره وري آنان و صرفه جويي در زمان موثر باشد
از طرف ديگر امكان برقراري مكالمه تصويري نيز نقش مهمي در كاهش هزينه هاي سازمان در جلسات خواهد داشت.
• كاهش هزينه هاي سازمان در پرداخت هزينه هاي سيستم هاي دستي فكس
وجود يك فكس سرور بسيار قدرتمند در هسته مركزي TeleBox نياز سازمان را در استفاده از هرگونه دستگاه فكس و هر گونه اپراتور آن (مطابق آنچه در قبل گفته شد) برطرف خواهد ساخت از طرف ديگر عدم نياز به كاغذ در اين سيستم، ارسال فكس به ايميل كاربران و ثبت و نگهداري كليه فكس ها در يك ديتا بيس مركزي نقش بسيار موثري در كاهش هزينه هاي وجلوگیری از هدر رفتن منابع سازمان خواهد داشت.

• كاهش هزينه هاي سازمان در مديريت تماس هاي سازمان
سيستم تلفني TeleBox قادر است نحوه شماره گيري كليه پرسنل را به شكل دلخواه مدير سازمان برنامه ريزي كند كه اين مهم شامل بستن صفر، دوصفر، باز نمودن شماره هاي خاص براي داخلي هاي خاص و تعریف مسیر تماس براساس شماره تماس ورودی وخروجی و ... و نیز گذاشتن محدودیت زمانی بر روی تماس به صورت دلخواه مي باشد كه اين امکان به عنوان يك عامل پيشگيري سهم قابل توجهي در كاهش هزينه هاي سازمان خواهد داشت.

• قابلیت پیاده سازی مکالمه رایگان مابین پرسنل اداری و شرکتهای زیر مجموعه
با استفاده از این سرویس کلیه پرسنل اداری و شرکتهای مستقر در سازمان در سراسر استان و یا حتی خارج از آن می توانند بدون پرداخت هیچگونه هزینه سخت افزاری و مازاد با یگدیگر مکالمه رایگان داشته باشد.