روش های تماس از طریق تلباکس

روش هاي تماس از طریق TeleBox

1)    تماس از طريق خطوط آنالوگ ( Media gateway & Analog card ) :
در بسياري از سازمان ها هنوز سيم كشي تلفني و تلفن هاي آنالوگ به عنوان بستر اصلي كابلهاي تلفني محسوب مي شود. بدين ترتيب و در صورت عدم تمايل سازمان به تعويض بستر سيستم تلفني از آنالوگ به ديجيتال جهت استفاده از TeleBox نياز به تجهيزاتي است كه خطوط آنالوگ را به خطوط ديجيتال تبديل نمايد.
از جمله اين تجهيزات مي توان به كارتهاي تلفني آنالوگ و Media Gateway ها نام برد كه در مدل هاي متفاوت با تعداد خطوط داخلي متفاوت عرضه مي گردد.
جهت استفاده از كارتهاي آنالوگ مي بايست كارت را روي سرور TeleBox نصب نمود سپس دستور شناسايي كارت را وارد نموده و تنظيمات لازمه را انجام داد و جهت استفاده از Media Gateway ها نيز بايد ابتدا آن را داخل شبكه متصل به سرور TeleBox قرار داد و تنظيمات لازم را روي آن اجرا نمود.
در تصوير مقابل نمونه اي از كارتهاي تلفني آنالوگ را مي بينيد.    

اين تجهيزات بر اساس تعداد خطوط به دستگاههايي با 4 ، 8 و 24 خط تقسيم بندي مي شوند TeleBox قابليت پشتيباني از ده ها خط داخلي بر روي Media Gateway را در نسخه هاي مختلف خود دارد دارا مي باشد.

2)    تماس از طريق IP Phone:
IP-Phone يك دستگاه ديجيتالي باهوش با واسط شبكه  LAN مي‌باشد. IP-Phone داراي يك آدرس IP وكانكتورهاي استاندارد (RJ-45) مي‌باشد لذا مي‌توانند درون هرپورتي درشبكه LAN قرار گيرند. كاربردهاي مــهم آن شامل UnifiedMessaging، Collaboration، كنفرانس وغيره مي‌باشد. علاوه بر توانايي‌هاي مذكور بعضاً اين تلفنها قادر هستند كاربردهاي بيسيم را همراه با كاربردهاي تلفن معمولي دريك ساختارتلفني واحد ارائه نمايد.

تعدادي از قابليت‌هاي ديگر اين قبيل تلفنها بقرار ذيل مي‌باشند:
1- داراي دكمه كنترلي صدا براي ارتباطات ورودي روي بلندگو و گوشي تلفني.
2ـ غيرفعال نمودن يك ارتباط بدون اينكه گوشي را روي قلاب بگذاريم.
3ـ داراي قابليت Mute Function براي قطع گوشي و ميكروفن بدون استفاده از دست.
4- انتقال مكالمه به Extension ديگر ويا به يك شماره ديگر.
5- انجامCall Forward به شماره‌هاي داخلي و خارجي.
6- داراي نشانه‌گر انتظار پيام(Stuttered dial tone).
7- توانايي ارائه سرويس Call Conferencing
8- توانايي ارائه سرويس Call Forwarding
9- توانايي ارائه سرويس Call Hold
10- توانايي ارائه سرويس Call Transfer
11- توانايي ارائه سرويس Do not disturb
12- توانايي ارائه سرويس Speed dialing

3)    تماس از طريق Soft Phone و USB Phone:
از جمله ويژگيهاي منحصر به فرد  TeleBox مي توان به قابليت استفاده از تلفن هاي نرم افزاري بر روي رايانه نام برد. با استفاده از اين نرم افزار كاربر مي تواند در هركجاي دنيا تنها با اين نرم افزار و اتصال به اينترنت تماس هاي داخلي دفتر خود را پاسخ دهد. اتصال USB Phone به رايانه در زمان استفاده از Soft Phone تا حدزيادي بر كيفيت و كاربري آسان مكالمه می افزاید.

4)    تماس از طريق گوشي هاي موبايل نسل جديد:
از ديگر قابليتهاي TeleBox مي توان به پشتيباني  اين سيستم از گوشي هاي تلفن همراه نسل جديد داراي تكنولوژي WiFi و VoIP نام برد. بر اساس اين ويژگيها كاربران سازماني كه داراي تلفن هاي همراه داراي تكنولوژي فوق مي باشند مي توانند با اتصال به شبكه بي سيم سازمان و تنظيم گوشي خود تلفن داخلي دفتر خود را بر روي تلفن همراه همراه خود هميشه درون سازمان به همراه داشته باشند.

5)    ارتباط با دیگر سوییچ ها و سرورهاي TeleBox وانواع دستگاههاي مركز تلفن آنالوگ و ديجيتال:
قابليت اتصال به ديگر مراكز تلفن از جمله مراكز تلفن آنالوگ و ديجيتال نيز از ديگر روش هاي برقراري تماس در سيستم TeleBox مي باشد. با استفاده از اين سرويس در صورتي كه سازمان داراي شعبه هاي  مختلفي باشد مي تواند با اتصال سرورها اين شعب با يكديگر، امكان برقراري تماس ميان تمامي شعب را داشته باشد.

•    روش های تماس گسترده TeleBox